mačke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imate li mačiće?

4 posters

Go down

Imate li mačiće? Empty Imate li mačiće?

Postaj by caspix pet pro 28, 2007 11:39 pm

da li ste ikada svojoj maci priuštili zadovoljstvo da ima mlade? vi ste sigurno imali mačića kada ste svoje mace/u tek udomili. kakvi su vam bili ti dani? imate li redovito mačiće? imate li ih trenutno?
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Imate li mačiće??

Postaj by lori čet sij 29, 2009 12:30 pm

Db dan svima! Ovo je jedna tema na kojoj ću rado podijeliti svoje iskustvo sa vama. Moja ljubimica Kustrica (u Dalmaciji to hoće reći ona koja zna što hoće), je postala mama prije god.dana. Dirljivo iskustvo! Ja sam majka dvoje djece pa valjda i malo drugačije gledam na porod mačke. Zapravo-kad smo Kustricu kao mače doveli kući sa ulice da ne nastrada od auta/ i ljudskih zvijeri, nisam ni slutila koliko će me to mače vezati, tj. koliko će u meni vidjeti svoju majku. Nikud se nisam mogla mrdnut a da nije bila iza mene kao sjena. kad bi čučnula, već bi u sekundu bila meni na vratu i češkala svoju glavicu o moju.Hvala toj maci što me upoznala sa tim osjećajima. Vikendom s obitelji odlazim u dalm.zagoru gdje imamo kuću u prirodi.I maca je bila sa nama, bezbrižno istraživala područje oko kuće, zaigravala se - milina ju je bilo vidjet.I sve to tako lijepo dok nismo primjetili da nas "opkoljavaju" momci/macani. Nije bilo druge već dogvoriti sterilizaciju pa onda neka se igraju. No moj mlađi sin se rasplakao i održao mi lekciju: "Ti već jesi mama, a njoj braniš da ima svoju djecu". Uz dogovor oko podmladka - odustala sam od sterilizacije.
.....i došao je taj dan. Sve je bilo spremno za nju. Tiha soba, skrivena od pogleda, lijepa kutija i ja i sin kao navijači-gledatelji. Kad je prvi mačić ugledao svjetlo dana, za mene i sina je to bilo takvo iskustvo da smo i plakali od sreće i smijali se. Nismo ju dirali, a ni mačiće. Samo smo htjeli biti blizu nje da zna da nije sama-da smo tu. Moram priznat da sam dosta čitala o tome kad se kote/porađaju-može biti i komplikacija, pa smo svakako bili spremni,ako zatreba do veterinara. Njih 4 je ugledalo svjetlo dana. Danas su sa nama Kustrica i Sivkica, a ostale tri su kod susjeda u dalm.zagori kao njihove ljubimice. Treću macu sam skinula sa drveta (malo mače) i pridružila ga mojim dvjema. malo je bilo problema dok ju Kustrica nije prihvatila, a sad su stalno zajedno. Ljepše je i bolje kad maca nije sama. bounce Basketball Evo koristim i priliku da mi netko kaže kako ću staviti slike. Shocked Veliki pozdrav od Lori. cheers
lori
lori
Novi član
Novi član

Broj postova : 7
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by caspix čet sij 29, 2009 11:31 pm

lijepo Smile to stvarno je poseban osjećaj kad se životinja tako veže za osobu.

zadnji put kad mi se mačka macila nisam se smjela maknuti od kutije jer je tražila da budem uz nju cijelo vrijeme. to joj je bio prvi porod i bila je uplašena pa sam je i mazila pomalo da ju smirim. ali sve je proteklo bilo u redu Smile nikad nisam imala potrebu zvati veterinara zbog toga...baš nikad.

o postavljanju fotke stavit ću u novom topicu Wink
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by Doris Majnarić uto lip 09, 2009 12:15 am

Ja imam od mačaka mamu,tatu te novorođenog sina(2 mj.)
Mamu sam udomila jer je bila odbačena..neznam dali joj je to bio prvi porod ali joj je "dobro išlo" Very Happy okotila je 4 predivna mačića..zadržala sam samo jednog a ostale sam podijelila prijateljicama..Sin Jerry je imao problema sa vidom..tj.imao je krmežlje,to sam mu ispirala mlakom vodom i kamilicom i uspijelo je! Smile i sada bih ja Jerry-ja pocela kupati,ali nznm dali je još premlad za to..šta vi mislite??

Doris Majnarić
Novi član
Novi član

Broj postova : 4
Registration date : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by lori uto lip 09, 2009 9:08 am

Doris dobrodošla na forum. bounce Lijepo je čuti/pročitati da ima još dobrih ljudi koji udome macu, a onda još k tome i dočeka podmladak. Vezano za tvoj upit za kupanje Jerry-a??? Ja nemam iskustva s tim, jer nisam htjela provocirati kod mace ono što ne voli. S obzirom da su mace jako čiste, jer provedu jako puno vremena u svom čišćenju/pranju, smatrala sam da kupanje i nije potrebno. Možda i griješim, ali ja sam tako odlučila. Možda bi bilo dobro da se netko javi sa foruma tko ima iskustva. A sada ću sa tobom i svima na formu podijeliti svoju radost, šaljući vam sličice mojih malih mačića. Od dvije svoje mace imam 4+3=7 mačića. Jedni su se omacili 03/05/09, a drugi 14/05/09. Very Happy
Evo sličice. MOlim administratora/Caspix-a, ako nešto ne bude kako valja, da mi pomogne da korigiram. Pozdrav, Lori[img][/img]

Sve mi se čini da nisam ništa ubacila od slika, stoga molim pomoć tko zna. Pozdrav, Lori
lori
lori
Novi član
Novi član

Broj postova : 7
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by Missy3 uto lip 09, 2009 9:47 pm

Kopiraj "Direct link to image"
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by Missy3 uto lip 09, 2009 10:06 pm

Idi ovako:
1. http://www.imageshack.us/
2. Nađeš sliku (browse)
3. Odredis koja veličina ti treba (najbolje 320x240)
4. Zatim na resize image , pa na host it!
5. Kada ti se slika uploada kopiraš link iz retka koji ti treba (u ovom slučaju Thumbnail for forums (1)) kopiras link ovdje.
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Imate li mačiće? Empty Re: Imate li mačiće?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.