mačke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

5 posters

mačke :: Mačke :: Njega

Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_lcap50%Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_rcap 50% 
[ 5 ]
Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_lcap20%Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_rcap 20% 
[ 2 ]
Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_lcap10%Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_lcap10%Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_lcap10%Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
 
Ukupno glasova : 10
 
 

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by caspix pon pro 31, 2007 1:52 pm

komentare i za što ste glasali molim u postovima! Wink
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta pon pro 31, 2007 5:52 pm

da maca mi je sterilizirana
razlog je što ne želim da ima mlade, u stanu je i to je grozno kad se tjera - mjauče i zavija
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by caspix pon pro 31, 2007 7:56 pm

ja bih željela sterilizirati i kastrirati svoje, ali nažalost za to nemam mogućnosti....a još i kakvi su veterinari...sumnjam da bih dala svoje mačke u ruke tih totalnih nesposobnjakovića
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta uto sij 01, 2008 4:01 pm

prva maca koju sam sterilizirala se i dalje opako tjerala
ovu sadašnju sam odvela drugom veterinaru i ful sam zadovoljna
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta sub sij 05, 2008 12:02 am

puno me ljudi pitalo zašto sam macu sterilizirala kad ne izlazi iz stana
po njima je to nepravedno jer kao maca ne može birati, nekima je to mučenje životinja itd.
što vi mislite o tome?
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by caspix sub sij 05, 2008 12:40 am

meni je to vrlo dobra stvar. a ponajviše zato što se spriječe mnoge tragedije (automobilske nesreće, bježanje...) i zato što u kasnijoj dobi maca neće imati zdravstvenih problema s time....ja bih vrlo rado sterilizirala nicky i kastrirala lavića...

@cveta: očito tih puno ljudi nema mačke i nema pojma o mačkama jer mace ako ne mogu van u to vrijeme budu strašne

tko je glasao da je protiv toga? neka se slobodno izjasni...
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Dee sub sij 05, 2008 12:37 pm

Siwko je kastriran a Pixie sterilizirana...mi imamo veliko dvorište tako da ni ne postoji mogućnost da se izgube, ili da ih auto pregazi...dok sam imala samo Siwkija, bio je stalno unutra i nisam ga puštala van uopće...ali sam promjenila mišljenje i neželim im ograničavati slobodu pa sad mogu i van i nutra...
..inače sam jako zadovoljna kako je vet. obavio posao...
Dee
Dee
Moder
Moder

Broj postova : 62
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta sub sij 05, 2008 1:50 pm

caspix je napisao/la:meni je to vrlo dobra stvar. a ponajviše zato što se spriječe mnoge tragedije (automobilske nesreće, bježanje...) i zato što u kasnijoj dobi maca neće imati zdravstvenih problema s time....ja bih vrlo rado sterilizirala nicky i kastrirala lavića...

@cveta: očito tih puno ljudi nema mačke i nema pojma o mačkama jer mace ako ne mogu van u to vrijeme budu strašne

tko je glasao da je protiv toga? neka se slobodno izjasni...

ma u pitanju su neki ljudi iz društva.
ma briga mene što će oni reći ja i dalje smatram da je bolje macu sterilizirati/kastrirati
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Dee sub sij 05, 2008 4:04 pm

cveta je napisao/la:

ma u pitanju su neki ljudi iz društva.
ma briga mene što će oni reći ja i dalje smatram da je bolje macu sterilizirati/kastrirati

tak i ja mislim! Very Happy
Dee
Dee
Moder
Moder

Broj postova : 62
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Missy3 pon sij 07, 2008 12:54 am

Ja sam cekala skoro godinu dana da odem na sterilizaciju sa Missy, bilo mi ju zao. Sve je dobro proslo i istovremeno su joj tetovirali broj na uhu. Bez obzira sto je samo u kuci, nikad se ne zna. Jednom je pala sa balkona (sa treceg kata), ali srecom sakrila se ispod prvog balkona i odmah javila kad sam ju zvala. A mogla je isto tako i pobjeci. Ovo je slika nakon tri dana. Cetvrti dan se izvukla iz bodija i prvo sto je napravila je bilo da je zubima strgala flaster i pocela lizati savove. To su je i obukli da odmah ne lize ranu, ali ona je vec cetvrti dan skakala i hodala kao da nista nije bilo.

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? April02ff5
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by caspix pon sij 07, 2008 2:06 am

ne kaže se bezveze da se maca uvijek dočeka na noge Wink (zahvaljujući repu) a iz toga je proizašla i ona mačka ima 9 života
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta pon sij 07, 2008 4:07 pm

običaj je u norveškoj kad se maca sterilizira da završi u bodiju?
ovdje to nije praksa, jedino ako maca previše liže rani i skine konce
ali onda se dobi neki ovratnik. nor se vrlo brzo oporavila već je drugi dan skakala naokolo
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by zirafa pon sij 07, 2008 5:16 pm

Archi je kastrat i ja ne vidim nista lose u kastraciji / sterilizaciji... On uziva u svom zivotu!

zirafa
Admin
Admin

Broj postova : 32
Registration date : 28.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Missy3 uto sij 08, 2008 12:48 am

cveta je napisao/la:običaj je u norveškoj kad se maca sterilizira da završi u bodiju?
ovdje to nije praksa, jedino ako maca previše liže rani i skine konce
ali onda se dobi neki ovratnik. nor se vrlo brzo oporavila već je drugi dan skakala naokolo
To mi je veterinar predlozio jer je prakticnije i micama je lakse. Missy bi poludila da je imala ovratnik. Inace su sivali sa koncima koji su se sami rastopili, tako da sam samo nakon 10 dana isla na kontrolu da vide da li je sve dobro zaraslo.
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta uto sij 08, 2008 11:31 am

ja sam nakon deset dana vozila macu na skidanje konaca i nije baš ugodan prizor
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Missy3 uto sij 08, 2008 8:22 pm

cveta je napisao/la:ja sam nakon deset dana vozila macu na skidanje konaca i nije baš ugodan prizor
Mogu si misliti! Tako je i ovdje u nekim manjim mjestima, dok u gradovima ima dosta vetrinarskih ambulanti za male zivotinje i stvarno su super. Ja sam Missy na sterilizaciju odvela ujutro prije posla i otisla po nju poslije podne. Bila je ljuta ko ris! Smirila se tek kad sam joj ja pocela pricati.
Ja ne moram razmisljati kad je vrijeme za cijepljenje, uvijek dobijem poziv kad je prosla godina dana. Da li ti redovito vodis Nor na cijepljenje? Ja Missy dajem svake godine i sredstvo protiv glista. Bez obzira sto ne hoda po vani, preporucuju jer je svako ljeto na cuvanju u pansionu za macke. Zadnji puta sam dobila tekucinu koja se nakapa na zatiljak i upija u kozu, inace sam joj davala pastu. Ovo je puno jednostavnije. Stavlja se na vrat tako da ne moze lizati, a efekat je isti.
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by cveta uto sij 08, 2008 11:20 pm

norina je strilizacija trajala sat vremena.
kad je bila gotova došla sam po nju dok je još spavala pod narkozom. probudila se nakon dva ssta i nije mogla hodati već se vukla. koma! poslije sam skužila da je izašla iz košare jer se popiškila nesvjesno Sad
ma znam da joj je to bilo mučenje jer je i povratila od narkoze ali sad bar nema problema s tjeranjem.

nor još nisam cjepila. kod mene je došla sa 4 mj. veterinar je predložio da ju cijepim protiv bjesnoće i leukemije. mislim da ću ju odvest uskoro.
protiv čega ju cjepiš svakih godinu dana?
cveta
cveta
mini-član
mini-član

Broj postova : 91
Location : fotelja
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku? Empty Re: Jeste li kastrirali/sterilizirali svoju mačku?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

mačke :: Mačke :: Njega

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.