mačke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strah ili netrpeljivost?

3 posters

Go down

Strah ili netrpeljivost? Empty Strah ili netrpeljivost?

Postaj by Missy3 ned sij 06, 2008 7:41 pm

Moja Missy ne moze smisliti druge mice. Da li ih se boji ili ih jednostavno ne voli? Za novu godinu sam bila kod prijateljice koja ima malu micu od 7 mj. Ona je prijateljski krenula prema Missy koju srecom nisam izvadila iz transportera, a ona se iskezila na malu cim ju je vidjela. Kezila se cijelu vecer na sve zivo oko sebe, slape i cipele u hodniku, na stvari od male mice. Nismo ih drzali u istoj sobi. Missy se sakrila u kupaoni iza masine za ves i cim joj se netko priblizio pocela puhati. Tu je drmila vise od sat vremena.Poslije se sunjala po kuci i sakrivala ispod fotelja. Mala je bila u drugoj sobi. Naizmjenicno smo ih pustali u dnevni boravak, mala je bila sva splasena, ali nije rezala. Sunjala se isto ko i Missy, kad je stala ispred vrata od Missyne sobe ova se s druge strane derala i skakala na kvaku od vrata.
Ne znam sta bi se dogodilo da smo ih pustili zajedno. Missy se nije smirila sve dok nismo isle spavati, tek je onda jela i isla na WC. To sam sve morala imati u svojoj sobi. Drugi dan ista pjesma. Tek se smirila kad smo dosle kuci. Kad smo otisle mala je cijeli dan hodala po kuci u strahu od moje bestije i nije se usudila uci u onu sobu gdje smo ja i Missy spavale. Sve dok joj nisu pokazali da nikoga nema u sobi.
Da li je moguce da bi Missy napala malu bez razloga? Missy je kod mene od 2,5 mj. starosti i ne voli nikoga osim mene. Rijetko kad da se da nekome podragati.
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Strah ili netrpeljivost? Empty Re: Strah ili netrpeljivost?

Postaj by caspix ned sij 06, 2008 11:21 pm

pa vjerojatno se uplašila...primijetila sam da mačke ako ne odrastu skupa ne vole jedne druge. ok, mlađe bi mogle i zavoliti starije, ali te starije se ne odnose lijepo prema mlađima...imala sam iskustva sa svojim prvim macama. dok su bili još mačići (Miki i Lea) podnosili su se, a kad se Lea prvi put omacila, od tada Miki nije podnosio ni nju ni potomke. Više nije volio niti jednu drugu moju macu kroz svih svojih 11 godina koliko je bio samnom. možda su mace samo ljubomorne i boje se da će netko drugi uzeti njihovog vlasnika ili nešto ne znam, znam samo da nisi prva kojoj se to dogodilo.

npr. danas je neka maca s ulice došla kod mene i mi smo je na kratko primili jer je padala kiša i kad je Lavić došao kući skoro bi se poklali da ih nismo spriječili. No onda je mama odnijela mačku jednom susjedu za kojeg mislimo da je vlasnik. Nakon toga je Lavić bio još neko vrijeme sav uplašen i morala sam prati ruke jer mi nije htio prići zato što je na mojim rukama osjetio macu...

čudna su bića te mačke farao
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Strah ili netrpeljivost? Empty strah ili netrpeljivost??

Postaj by lori čet sij 29, 2009 4:11 pm

Bog,Lori je. Iako je tema davno otvorena, napisala bih par redaka vezano za nju. Kustrica - maca br. 1 - bila je sama kod mene, zatim se omacila i povećala se obitelj za još 4 člana. Ostajem na Kustrici i njenoj kćerki Sivkici. Mama je stara 2,5 godine, a Sivkica skoro 2 godine. I tako se ja smilujem jednom malom mačetu koje je toliko mijaukalo ispod prozora zgrade u kojoj živim, da sam morala sići i vidjeti što se događa, kako joj pomoći. To mače je toliko bilo razigrano, da je dva puta otrčalo na cestu i sva sreća (hvala Bogu) da nije naišlo auto. A ja blekasta za njom na cestu ne bi li zaustavila auto da ju ne zgazi. I tada odem po kutiju (veliku) za lego kocke i doslovce ju zgrabim. Period privikavanja na ostale dvije je trajao. Mala maca im je stalno skakala po vratu, po glavi, "proganjala" po kući, ispod ležajeva, a Kustrica se svo vrijeme kezila, puhala pa čak i drmnula šapom par puta. Sve dok jednom to malo mače nazvano kasnije Mikica, nije dobilo lekciju od Kustrice. Naravno, ja sam to cijelo vrijeme pazila da kad mazim jednu istovremeno moram maziti i drugu i treću. Svako hranjenje u isto vrijeme. Jer macama smo mi cijeli svijet, i onda se nađu povrijeđene, ljubomorne (a što im se itekako vidi iz pogleda). povlače se u druge prostorije i lagano izoliraju. Kao djeca!. A sada jedna drugu uređuju, lickaju, igraju se, skrivaju, njuškaju, pa čak se i dozivaju. Meni je to prekrasno. Ali možda je i svaka maca individua za sebe i drugačije pokazuje naklonjenost ili nenaklonjenost. Eto toliko od mene, pozdrav, Lori cat
lori
lori
Novi član
Novi član

Broj postova : 7
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Strah ili netrpeljivost? Empty Re: Strah ili netrpeljivost?

Postaj by caspix čet sij 29, 2009 11:39 pm

svaka životinja je kao i svaki čovjek različita pa tako nema sigurnosti koja će maca prihvatit druge, a koja neće...to jednostavno ovisi od mačke do mačke....bar ja tako mislim
caspix
caspix
Admin
Admin

Broj postova : 146
Location : RH
Registration date : 28.12.2007

https://macke.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Strah ili netrpeljivost? Empty Re: Strah ili netrpeljivost?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.