mačke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mačak i problemi s ušima

3 posters

Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Mačak i problemi s ušima

Postaj by Ora čet kol 27, 2009 4:30 pm

Primjetila sam da mačak stalno češka uši i stresa glavom. Isto tako neki dan su mu uši bile jako vruće, ne mogu procijeniti da li je to od iritacije češkanja ili zbog uzroka češkanja. Kada zavirim u to malo uho ne nalazim ništa neobično! Molim za pomoć!

Ora
Novi član
Novi član

Broj postova : 2
Registration date : 27.08.2009

[Vrh] Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Re: Mačak i problemi s ušima

Postaj by Missy3 čet kol 27, 2009 7:43 pm

Mica ti sigurno ima parazite u usima, tipicni simptomi su da se stalno ceska i trese glavom. Moras otici veterinaru s njom, jer moze dobiti upalu uha od toga i zaraziti druge macke ili psa ako ih imas. Najbrze ce se toga rijesiti ako joj veterinar da injekciju (Ivomec). Mislim da se treba ponoviti par puta. Ako nema Ivomec ima i tekucina sa kojom se mogu ispirati usi, ali to duze traje. Uglavnom nemoj cekati, nego odi s micom do veterinara.
Ako neces imati mogucnosti da odes veterinaru, idi u apoteku i objasni im problem, mozda ti oni mogu dati tu tekucinu. nemoj dugo cekati, jer ce dobiti rane od cesanja.
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Re: Mačak i problemi s ušima

Postaj by Ora pet kol 28, 2009 8:47 am

Hvala ti na savjetu, ali jučer sam ga gledala i sve mu je krvavo u ušnom kanalu! Ne mogu razlučiti da li je to od silnog grebanja ili.... Definitivno danas idemo teti veterinarki da sredi uheka... Hvala

Ora
Novi član
Novi član

Broj postova : 2
Registration date : 27.08.2009

[Vrh] Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Re: Mačak i problemi s ušima

Postaj by Missy3 pet kol 28, 2009 4:32 pm

Javi kako je mica, nadam se da ce ozdraviti!
Missy3
Missy3
mini-član
mini-član

Broj postova : 52
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Re: Mačak i problemi s ušima

Postaj by lori pet oľu 12, 2010 4:50 pm

Pozdravljam sve mačkoljupce, dugo, dugo me nije bilo. Ponovno sam tu. Evo htjela bi se uključiti u započetu temu. Ora, vezano za stanje u ušnom kanalu, to što je krvavo može biti da je toliko iziritirao češkanjem šapicom. naime, i ja sam tako čekala, čekala i čekala, dok nije došlo do toga da sam čula kod mace dok bi okretala glavu,nekakvo šuškanje u ušima. I naravno da je tu bilo svačega. kada sam ju odvela u veterinara, pri pregledu ušiju, dr mi je samo rekla: "ovo se ništa ne vidi od ušnih šugaraca". dakle, lijepo su joj se ugnijezdili i napravili štetu (a i ja sam dijelom bila odgovorna). Naravno da je maca dobila kapi Otisol i to smo stavljali 3x na dan. Eto, samo jedno malo iskustvo koje će i tebi dobro doći. P.S. i ja sam išla čistiti gazicom, ali to što je macu smetalo bilo je preduboko i zato joj treba pregled veterinara. Pozdrav, od Lori i sretno cat
lori
lori
Novi član
Novi član

Broj postova : 7
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Mačak i problemi s ušima Empty Re: Mačak i problemi s ušima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.